Umowa faktoringowa

Umowa faktoringowa łączy się z kredytem kupieckim. W branży, w której działa Twoja firma, standardem są faktury za dostarczone towary lub zrealizowane usługi z odroczonym terminem płatności? Jeżeli na pieniądze od klientów musisz czekać 30, 60, 90 czy nawet 120 dni, to firmowe oszczędności mogą nie wystarczyć na pokrycie bieżących zobowiązań. Umowa faktoringu sprawi, że pozostaniesz rzetelnym kontrahentem.

Umowa faktoringowa

Na czym polega umowa faktoringu?

Zastanawiasz się, jak w praktyce wygląda umowa faktoringowa? FaktorOne, jako firma działająca na rynku faktoringowym, wykupuje Twoje wierzytelności (należności wynikające z faktur z odroczonym terminem płatności), a Ty otrzymujesz środki na swój rachunek bankowy – nawet 100 proc. kwoty widniejącej na fakturze. Dzięki naszemu doświadczeniu oferujemy usługi faktoringowe stworzone z myślą o firmach z różnych branż. Możesz skorzystać z naszego faktoringu, nawet gdy jesteś freelancerem lub prowadzisz działalność sezonową.

Strony umowy faktoringu

W umowie faktoringu występują trzy podmioty:

  • faktorant – to Ty, czyli przedsiębiorca, który wystawia faktury z odroczonym terminem płatności (udziela kredytu kupieckiego swojemu klientowi),
  • faktor – to FaktorOne, czyli firma faktoringowa, która wykupuje nieprzeterminowane wierzytelności i przekazuje środki finansowe,
  • dłużnik faktoringowy – to Twój klient, który ma obowiązek zapłacić kwotę faktury za zamówione towary lub usługi.

W FaktorOne to Ty decydujesz, czy o korzystaniu z faktoringu poinformujesz swoich klientów samodzielnie, czy mamy zrobić to my.

Przedmiot umowy faktoringowej

Umowa faktoringu polega na przeniesieniu wierzytelności wynikających z faktur. To właśnie one są przedmiotem umowy faktoringu. Jako faktor, zapewnimy Ci finansowanie, czyli otrzymasz od nas pieniądze z wystawionych faktur – wystarczy, że prześlesz je do nas, korzystając z intuicyjnej w obsłudze aplikacji FaktorOne24.

W FaktorOne świadczymy usługi faktoringowe także w modelu abonamentowym. Taka umowa faktoringu pozwala na szybkie sfinansowanie dowolnej liczby faktur w ramach przyznanego limitu (nawet do 300 000 zł) w zamian za stałą opłatę abonamentową.

Dowiedz się więcej na temat: Finansowanie faktur – jakie faktury obejmuje usługa?

Kiedy warto pomyśleć o umowie faktoringu?

Zastanawiasz się, czy umowa faktoringowa to rozwiązanie dla Twojej firmy? Faktoring sprawdzi się u Ciebie, jeżeli:

  • wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności,
  • otrzymujesz płatności po terminie,
  • nie chcesz finansować działalności z oszczędności,
  • obawiasz się zatorów płatniczych i utraty wiarygodności,
  • chcesz poprawić kondycję finansową swojej firmy.

Korzystając z faktoringu FaktorOne, to Ty decydujesz, które faktury chcesz nam przekazać do sfinansowania.

Jak dobrze dobrać usługę faktoringu? Skorzystaj z naszej pomocy – skontaktuj się z nami, a po bliższym poznaniu Twojej działalności, wskażemy najkorzystniejsze rozwiązania.

Dla kogo?

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image