Finansowanie faktur – jakie faktury obejmuje usługa?

Kluczowym elementem usługi faktoringu są faktury. Nie każda faktura może jednak zostać zgłoszona do faktoringu proponowanego przez FaktorOne. Jeżeli dostrzegasz potencjał i korzyści, jakie ma faktoring, musisz wiedzieć, że ta usługa obejmuje finansowanie faktur spełniających określone kryteria. W FaktorOne przyjmujemy faktury:

  • z odroczonym terminem płatności – od 5 do nawet 120 dni,
  • nieprzeterminowane, czyli takie, których termin wymagalności jeszcze nie upłynął,
  • przelewowe – na fakturze jest wskazany numer rachunku bankowego.

Wystawiasz faktury spełniające powyższe warunki? Faktoring jest dla Ciebie – możesz skorzystać z rozwiązania docenianego przez przedsiębiorców z różnych branż, a zwłaszcza tych, w których standardem są długie terminy płatności.

Finansowanie faktur online – na czym polega?

Nieprzypadkowo mówi się, że czas to pieniądz. Im szybciej otrzymasz środki, które należą Ci się za dostarczone towary czy zrealizowane usługi, tym szybciej wywiążesz się z własnych zobowiązań lub zyskasz fundusze na dalszy rozwój swojej firmy. Faktoring, czyli szybkie finansowanie faktur, jest rozwiązaniem, dzięki któremu pieniądze wpłyną na Twoje konto na długo przed ustalonym z klientem terminem zapłaty.

Finansowanie faktur polega na przekazaniu online wystawionych faktur z odroczonym terminem płatności do FaktorOne. Następnie my wykonujemy przelew na Twój rachunek bankowy – dostęp do środków możesz mieć nawet w ciągu 24 godzin. Inaczej mówiąc, finansowanie faktur online pozwala w pełni skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, bez konieczności monitorowania wpłat od klientów – należne Ci pieniądze niemal od razu trafią na Twoje konto.

Szybkie finansowanie faktur – kto może skorzystać?

Wielu przedsiębiorców błędnie zakłada, że finansowanie faktur to usługa dostępna wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw, które operują wielkimi kwotami w skali miesiąca. Tymczasem w FaktorOne wspieramy właścicieli firm o różnym profilu i zasięgu działania. Szybkie finansowanie faktur jest dostępne także dla:

  • freelancerów i przedsiębiorców działających w ramach JDG,
  • startupów,
  • mikrofirm z różnych branż – na przykład transportowej czy usługowej.

Prowadzisz lokalną działalność gospodarczą? Finansowanie faktur online jest w Twoim zasięgu – w każdej chwili możesz poprawić swoją płynność finansową.

Finansowanie faktur krok po kroku – jak zgłosić fakturę?

W FaktorOne dobrze wiemy, że prowadzenie biznesu to wiele wyzwań i dlatego współpraca z nami opiera się na prostych zasadach. Nie musisz się kontaktować z naszymi pracownikami czy wysyłać faktur w formie papierowej. Finansowanie faktur FaktorOne to usługa online. Aby zgłosić nam fakturę, musisz wykonać zaledwie dwie czynności:

  • zrobić zdjęcie faktury, którą zamierzasz zgłosić do finansowania,
  • wprowadzić zdjęcie faktury do systemu FaktorOne24 – możesz to zrobić również za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

W zależności od skali działalności możesz wybrać faktoring w abonamencie lub dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Bez względu na Twój wybór, możesz liczyć na to, że w FaktorOne finansowanie odbędzie się szybko i sprawnie.

Chcesz skorzystać z usługi wygodnego faktoringu FaktorOne? Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty – finansowanie faktur jest w Twoim zasięgu.

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Co to jest faktoring?

Zastanawiasz się, co to jest faktoring i na czym polega? Obejrzyj nasz krótki film i zobacz, w jaki sposób może z niego skorzystać Twoja firma. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci wybrać produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.