Definicja faktoringu dłużnego

Faktoring dłużny, zwany również faktoringiem odwrotnym, to nowoczesna usługa finansowa, polegająca na  dokonaniu przez Faktora (FaktorOne) zapłaty za zobowiązanie przedsiębiorcy (Faktorana) względem jego dostawcy.

Jak to działa? Firma, której dostawca / kontrahent wystawił fakturę za dostarczony towar lub wykonaną usługę, przekazuje tę fakturę do firmy faktoringowej (Faktora) – FaktorOne, która bez zbędnej zwłoki reguluje takie zobowiązanie. Faktor czeka następnie na wpłatę od Faktoranta, który ma więcej czasu na uzbieranie potrzebnych środków.

CO ZYSKUJE FIRMA KORZYSTAJĄCA Z FAKTORINGU DŁUŻNEGO?

  • możliwość finansowania działalności firmy i realizowania kluczowych dostaw nawet w momencie chwilowego braku środków
  • dzięki wydłużonemu terminowi do zapłaty, przedsiębiorca nie tylko otrzymuje od Faktora dodatkowy czas uregulowanie zobowiązania, ale również ma możliwość zaangażowania bieżących środków w realizację nowych zleceń, dzięki czemu zyskuje na konkurencyjności
  • firma zyskuje wizerunek solidnej marki – nie spóźnia się z płatnościami względem swoich dostawców, co jest istotne w świetle utrzymania wzorowej współpracy
  • dostawcy często oferują większe rabaty kontrahentom, którzy terminowo regulują swoje zobowiązania

Dowiedz sie więcej o rodzajach faktoringu tu.

wróć do słownika

Sprawdź inne pojęcia:

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.