Mikrofaktoring

Małe firmy mają duże potrzeby i to właśnie z myślą o mikroprzedsiębiorcach proponujemy rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb i problemów. Bo z nami możesz więcej! Sprawdź, na czym polega mikrofaktoring.

Mikrofaktoring dla małych firm

Wiesz, jak ważne jest utrzymanie płynności finansowej Twojej firmy, ale obowiązujące w wielu branżach wydłużone terminy płatności skutecznie Cię jej pozbawiają? Specjalnie z myślą o problemach, potrzebach i możliwościach firm z sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw), oferujemy szeroką gamę rozwiązań, które sprawią, że Twoja firma wypłynie na szerokie wody. Poznaj faktoring dla MSP!

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów w Unii Europejskiej. Obecnie najmniejsze firmy stanowią ponad 90% wszystkich przedsiębiorców! Te małe biznesy według definicji zatrudniają nie więcej niż 250 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 50 mln euro.

Od lat sektor MSP stale boryka się z podobnymi problemami – przede wszystkim z brakiem dostępu do kapitału niezbędnego na rozwój. Wpływ ma na to wiele czynników, w tym także nieterminowe płatności czy wynikające z nich zatory finansowe.

Z myślą o tych perspektywicznych przedsiębiorcach wprowadziliśmy usługę faktoringu dla mikroprzedsiębiorstw. Faktoring dla MSP to prosty i szybki sposób na dostęp do wypracowanych środków. Przekaż nam swoje faktury i dzięki mikrofaktoringowi zajmij się spokojnie prowadzeniem swojego biznesu!

Jak działa faktoring dla MŚP?

Chcesz wiedzieć, jak działa mikrofaktoring? To naprawdę proste! Wykonujesz usługę, wystawiasz fakturę, przekazujesz nam dokument, a my przelewamy pieniądze na Twoje konto. Nie musisz już z niecierpliwością oczekiwać na płatności od swoich klientów 30 czy 60 dni. Pieniądze za fakturę możesz otrzymać nawet tego samego dnia, w którym ją wystawiłeś.

Masz mikrofaktoring, masz płynność finansową, masz gwarancję bezpieczeństwa!

<strong>wykonujesz usługę i wystawiasz Klientowi fakturę</strong>

wykonujesz usługę i wystawiasz Klientowi fakturę

<strong>fakturę przekazujesz nam, a my wypłacamy Ci pieniądze</strong>

fakturę przekazujesz nam, a my wypłacamy Ci pieniądze

<strong>Ty masz pieniądze na bieżące wydatki i kolejne zlecenia</strong>

Ty masz pieniądze na bieżące wydatki i kolejne zlecenia

<strong>my czekamy na płatność od Twojego Klienta </strong>

my czekamy na płatność od Twojego Klienta

Zalety faktoringu dla małych firm

Faktoring MSP pomaga Twojej firmie działać na najwyższych obrotach! Wybierając mikrofaktoring, zyskujesz nie tylko dodatkowe środki, ale też czas i spokój.

Poznaj wszystkie zalety faktoringu dla małych firm:

 • uwolnisz pieniądze zamrożone w fakturach z 30, 60 czy 90 dniowym terminem płatności
 • pieniądze należne na podstawie wystawionych faktur sprzedażowych, znajdą się na koncie firmowym nawet tego samego dnia, w którym zostały wystawione
 • Twoja firma zyskuje płynność finansową
 • nie zabraknie Ci pieniędzy na bieżące działania, terminową realizację kolejnych zleceń, stałe opłaty i należności
 • zyskujesz alternatywne źródło finansowania i masz pieniądze na rozwój
 • zyskujesz nowych Klientów i zapewniasz sobie przewagę konkurencyjną, oferując długie terminy płatności
 • zdobywasz renomę rzetelnego partnera w biznesie
 • nie obniżasz zdolności kredytowej firmy, a jej rating nie pogarsza się
Zalety faktoringu dla małych firm

Mikrofaktoring – kiedy z niego skorzystać? Dla kogo?

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto skorzystać z faktoringu dla mikrofirm? To rozwiązanie to doskonała opcja dla małych przedsiębiorców, których głównym zmartwieniem jest brak płynności finansowej. Opóźniające się wpłaty za faktury czy coraz dłuższe terminy płatności, których wymagają kontrahenci, mogą zachwiać niejednym, nawet bardzo stabilnym biznesem.

Faktoring MŚP jest w tym przypadku sprawdzonym i pewnym rozwiązaniem, które pozwala rozwinąć skrzydła. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do gotówki mała firma może zapewnić sobie stabilność – uregulować na czas bieżące wydatki, zainwestować w nowe technologie czy po prostu wypłacić należne zyski.

Rozwiązanie, jakim jest faktoring dla małych firm, to doskonała opcja dla niedużych biznesów, które chcą zapewnić sobie pewność w niepewnych czasach. Koniec z oczekiwaniem na przelew i codziennym sprawdzaniem firmowego rachunku w obawie, czy przelew od kontrahenta już się zaksięgował. Wybierz faktoring dla mikroprzedsiębiorstw i pracuj bez widma strachu!

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw z FaktorOne

Nie wiesz, czy zdecydować się na mikrofaktoring z FaktorOne? Poznaj zalety tego rozwiązania, które sprawią, że faktoring dla mikrofirm będzie Twoją ulubioną usługą!

 • mamy szeroką ofertę produktów dopasowanych do potrzeb MŚP, w tym faktoring w abonamencie
 • jesteśmy elastyczni i dostosowujemy ofertę do charakteru czy sezonowości branży
 • w przypadku niektórych rozwiązań nie musisz mieć długiej historii działalności, ani wykazywać się twardymi zabezpieczeniami
 • za pomocą naszej mobilnej aplikacji FaktorOne24 możesz dodawać faktury do sfinansowania nawet przez telefon i z dowolnego miejsca na świecie
 • za nasze produkty jesteśmy cyklicznie nagradzani / jesteśmy rzetelnym partnerem w biznesie
   
Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw z FaktorOne

Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie mamy!

„Nasza firma realizuje projekty i obsługę z zakresu IT w kilku dużych korporacjach. Warunkiem tej współpracy jest często 30 dni na fakturze. Z faktoringiem to dla nas żaden problem. Projekty są zrealizowane, ja mam pieniądze na wypłaty dla moich współpracowników” 

Marek T., właściciel firmy informatycznej z Poznania

Twoja firma potrzebuje płynności finansowej?

Masz specyficzne potrzeby? Twój biznes ma charakter sezonowy? Mamy rozwiązanie dla Ciebie! Wybierz faktoring dla swojej branży razem z naszym profesjonalnym doradcą.