Faktoring - usługa dla każdego przedsiębiorcy i Twojej firmy

Faktoring - słowo do niedawna kojarzone jedynie z dużymi firmami i wielkimi pieniędzmi, od kilku dobrych lat dotyczy już wszystkich przedsiębiorców. Tych małych i tych dużych. Tych, którzy są na rynku od dekad i tych, którzy działalność zarejestrowali miesiąc temu. Aby odpowiedzieć sobie dokładnie na pytanie, którzy przedsiębiorcy i jakie firmy mogą skorzystać z usługi faktoringu, należy zacząć od przypomnienia sobie, czym jest faktoring.

Faktoring - usługa dla każdego przedsiębiorcy i Twojej firmy

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa, która polega na przekazywaniu do finansowania przez Faktora faktur przychodowych wystawianych Klientom z odroczonym terminem płatności. Zatem jeśli skończyłeś projekt lub dostarczyłeś towar, nie musisz czekać 60 czy 90 dni aż Twój Klient zapłaci Ci za fakturę. Przekazujesz ją do Faktora, a ten wypłaca Ci pieniądze na konto już w 24h.

Faktoring - dla kogo?

Usługa faktoringu dostępna jest dla wszystkich, którzy prowadzą działalność i to bez względu na to, czy są to duże zakłady i firmy, czy mali i średni przedsiębiorcy lub osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Faktoringiem mogą zostać objęte nieprzeterminowane faktury z odroczonym terminem płatności (czy to 10, 30, 60 a nawet czy 120 dniowym).  

Mikrofaktoring

Mitem jest zatem stwierdzenie, że tylko duże firmy mają dostęp do usługi faktoringu, czy też, że tylko one mogą sobie na nią pozwolić. FaktorOne wspiera mikroprzedsiębiorców oferując im produkty, które zarówno pod względem wymagań, jak i oferowanych korzyści dopasowane są do potrzeb i możliwości nawet tych najmniejszych - jednoosobowych działalności gospodarczych czy freelancerów.

Dla firm z krótkim stażem

W części oferty FaktorOne przygotowanej specjalnie z myślą o mikroprzedsiębiorcach, znalazły się zatem również produkty, dla których minimalny staż, czyli okres od jakiego firma istnieje na rynku i której faktury zostaną przyjęte do finansowania, wynosi 0 miesięcy. Z tej oferty mogą skorzystać również startupy, które ze względu na wyjątkowo szybkie tempo wzrostu, charakteryzują się szczególnymi wymaganiami w zakresie finansowania swojej działalności. Więcej o rozwiązaniach skierowanych do startupów znajdziesz tu.

“Nie musisz być wielki, żeby zacząć. Ale musisz zacząć, żeby stać się wielkim!”

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.