Korzyści korzystania z faktoringu - krótki przewodnik

Co sprawia, że tysiące przedsiębiorców, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, jak również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, sięgają po usługę faktoringu i dlaczego liczba ta rośnie z roku na rok? To proste. Przekonują ich liczne korzyści jakie faktoring oferuje ich firmie. Oto one!

Korzyści korzystania z faktoringu - krótki przewodnik

Faktoring: 

  • zapewnia Poprawę Płynności Finansowej Twojej Firmy - Wszyscy o tym mówią, tylko, co to oznacza w praktyce? Świadczysz usługi. Dostarczasz towary. Wystawiasz faktury. Kończysz projekt. Sukces? Tylko połowicznie bo w związku z długimi terminami płatności pieniędzy Twojej firmy nie ma na koncie. Co za tym idzie, nie masz na wypłaty dla pracowników, zakup materiałów, realizację kolejnych zleceń. Twój sukces staje się hamulcem… Z faktoringiem już nie musisz czekać na zapłatę 30, 60 lub 90 dni. Pieniądze masz na koncie praktycznie “od ręki” i nie doświadczasz już przykrych efektów zamrożenia środków w oczekujących na zapłatę fakturach. W ten sposób Twoja firma ma zagwarantowaną płynność.
  • pozwala na zwiększenie obrotów / sprzedaży. Jak? Uwolniona gotówka może być wykorzystywana do realizacji nowych zleceń, zwiększenia produkcji, a co za tym idzie sprzedaży, na inwestycję w nowe rozwiązania, które przyczynią się do szybszego rozwoju firmy lub pozyskania większej ilości klientów. Co więcej - pieniądze za swoją fakturę dostajesz praktycznie “od ręki” i bez zbędnych formalności. W ten sposób faktoring staje się alternatywnym źródłem finansowania inwestycji.
  • oferuje możliwość wydłużenia terminów płatności - WOW! To może być doskonałym prezentem dla Twoich kontrahentów! Ponieważ nie musisz bać się utraty płynności finansowej możesz zaproponować swoim Klientom długie terminy płatności, zyskując tym samym przewagę konkurencyjną.
  • pozwala Ci na utrzymanie wzorowych stosunków z Twoimi kontrahentami i pozytywnie wpływa na wizerunek Twojej firmy. Dzięki temu, że masz pieniądze na koncie, Twoja firma terminowo realizuje płatności względem Twoich dostawców, którzy nie tylko postrzegają Cię jako rzetelnego partnera w biznesie, ale mogą także zaoferować Ci dodatkowe rabaty. Więcej o budowaniu pozytywnego wizerunku za sprawą faktoringu przeczytasz tutaj.
  • eliminuje ryzyko, gwarantując odzyskanie należności za wystawione faktury. Kiedy?Jeśli wybierzesz faktoring pełny (bez regresu), Faktor nie zażąda od Ciebie zwrotu wypłaconej zaliczki gdyż przejmuje ryzyko i ewentualną procedurę windykacji na siebie! Więcej o faktoringu pełnym znajdziesz tu.
  • oferuje możliwość obniżenia kosztów administracyjnych. FaktorOne przejmuje obowiązki związane z administrowaniem należnościami, zatrudnia specjalistów od monitorowania płatności i zarządzania wierzytelnościami, na co często nie stać przedsiębiorcy
  • gwarantuje większe zdyscyplinowanie kontrahentów. Dlaczego?Wielu kontrahentów kiedy dowiaduje się o cesji wierzytelności, płaci faktorowi szybciej w obawie przed prawnymi konsekwencjami i sprawną windykacją.
  • oferuje finansowanie bez twardych zabezpieczeń.Nie posiadasz twardych zabezpieczeń w postaci nieruchomości, etc. w związku z czym nie możesz dostać kredytu? A może Twoja firma ma za krótki staż, aby skorzystać z produktów bankowych? Dla nas to nie problem. Analizujemy status Twojej firmy oraz Twojego kontrahenta (jego sytuację finansową, historię, itp.) i to wystarcza nam do pozytywnej weryfikacji i uruchomienia finansowania! Faktoring opiera się bowiem na środkach pozyskanych na podstawie faktur i rzetelności Twoich klientów, a nie na istniejących zabezpieczeniach.
  • co więcej… Faktoring nie obniża Twojej zdolności kredytowej! Usługa faktoringu księgowana jest w pozycji koszty, a nie zobowiązania, dzięki czemu nie wpływa ujemnie na ocenę zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Więcej o sposobie księgowania faktoringu znajdziesz tu.
  • zapewnia poprawę struktury bilansu Twojej firmy. Faktoring powoduje przyspieszenie rotacji należności, co prowadzi do zmniejszenia luki finansowej i korzystnie wpływa na wizerunek firmy w księgach.

Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz dlaczego nasi Klienci mówią: "Gdyby nie faktoring w FaktorOne, nasza firma nigdy by się nie rozwinęła.”

Sprawia nam to ogromną radość i mamy nadzieję, że Tobie również będziemy mogli pomóc!

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.