Superfaktoring - sprawdź czym wyróżnia się najlepszy faktoring na rynku

Zanim wybierzesz faktoring dla swojej firmy, warto jest zapoznać się z ofertą wielu faktorów. Na co zwrócić uwagę i co charakteryzuje najlepszy faktoring na rynku, a jednocześnie najlepszy faktoring dla Twojej firmy? Sprawdź nasz przewodnik po cechach charakterystycznych Superfaktoringu i zyskaj pewność, że wybierz właśnie taką usługę.

Superfaktoring - sprawdź czym wyróżnia się najlepszy faktoring na rynku

1. Przede wszystkim szybkość

Superfaktoring – jak każdy superbohater, musi być przede wszystkim szybki. Dlaczego? Szybka wypłata pieniędzy zamrożonych w fakturach z odroczonym terminem płatności to dla przedsiębiorstwa często ratunek, w momencie chwilowego braku środków, sposób na sfinansowanie nowego zlecenia czy terminowe uregulowanie stałych zobowiązań (VAT, ZUS, wypłat dla pracowników). Dlatego najważniejszym czynnikiem charakteryzującym tę usługę finansową, jest gwarancja szybkiej wypłaty – najlepiej w ciągu kilku godzin od wprowadzenia faktury do systemu.

W FaktorOne obietnicą błyskawicznej reakcji objęte jest nie tylko finansowanie, czyli wypłata środków z faktury na konto faktoranta, które odbywa się już w ciągu kilku godzin, ale także szybkie, bieżące księgowanie wpłat, krótki czas rozpatrzenia wniosku a także odpowiedzi na reklamację.

2. Transparentność opłat

Jednym z pierwszych pytań, jakie przedsiębiorcy zadają sobie przed wyborem usługi faktoringu, jak i każdej innej usługi finansowej, jest naturalnie pytanie o jej koszty. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretnego faktora dokładnie przeczytaj regulamin i sprawdź tabelę i sposoby naliczania opłat. Najlepszy faktoring na rynku to taki, któremu towarzyszy maksymalnie przejrzysta tabela opłat i rzetelne przedstawienie oferty przez doradcę.

W FaktorOne upraszczamy zasady i treści regulaminów. Jasno przedstawiamy sposoby naliczania opłat i ograniczamy ilość pozycji kosztowych na umowach. Oferujemy także faktoring z opłatą abonamentową, przy którym z góry wiesz, ile zapłacisz, a w ramach przyznanego Ci limitu faktoringowego, możesz finansować dowolną ilość faktur.

3. Elastyczność i pełne dopasowanie

Najlepszy faktoring na rynku to taki, który jest elastyczny i może zostać dopasowany do szczególnych, indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem sezonowości branży, jej specyfiki, itp.

W FaktorOne oferujemy faktoring wszystkim firmom – od tych najmniejszych (freelancerów i JDG) przez średnie przedsiębiorstwa, aż po firmy korporacyjne. Nasza usługa jest „szyta na miarę”, a produkt faktoringowy dopasowujemy wraz z Klientem do jego oczekiwań. Możemy sobie na to pozwolić dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych produktów i bogatemu doświadczeniu w obsłudze mikroprzedsiębiorców, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.

4. Obsługa Klienta faktoringowego na najwyższym poziomie.

Decydując się na faktoring musisz pamiętać, że ta usługa nie ogranicza się do jednego procesu, a mianowicie do wypłaty środków z faktury. Faktoring to także procesy analityczne, księgowe czy monitoring należności. To usługa, która nie tylko pełni rolę koła ratunkowego, ale także – jeśli tylko jest umiejętnie wykorzystywana – potrafi stać się sposobem na finansowanie nowych inwestycji, kontraktów i zleceń. Dlatego tak ważne jest, by Twój faktor nie tylko szybko wypłacał Ci pieniądze na konto, ale także gwarantował szybkie i sprawne procesy analityczne, a także był dla Ciebie wsparciem w zakresie finansów.

W FaktorOne obsługa Klienta to wartość priorytetowa. Aby wypełnić złożoną obietnicę czasu, systematycznie usprawniamy system obsługi, a część naszych Klientów posiada własnych opiekunów, którzy są z nimi w stałym kontakcie. Nawiązujemy partnerskie relacje poprzez wizyty u Klienta, bieżącą optymalizację produktu czy pomoc w zakresie księgowania i operowania usługą. Podpowiadamy, jak efektywnie korzystać z przyznanego limitu i tworzymy atmosferę, w której nasi Klienci wiedzą, że w każdej chwili mogą zwrócić się do nas z zapytaniem.

5. Nowoczesny faktoring przyjazny użytkownikowi

W dobie nowoczesnych technologii, także faktoring musi mieć charakter mobilny lub być dostępny online. Jeśli nie chcesz wychodzić z biura, prowadzisz małą firmę i potrzebujesz szybkiego i wygodnego finansowania, najlepszym faktoringiem na rynku będzie dla Ciebie usługa dostępna całkowicie online. Jeśli natomiast finansujesz wiele faktur, ciągle jesteś w drodze i chcesz swobodnie przekazywać kolejne faktury do sfinansowania, na pewno docenisz fakt, jeśli do swojego systemu faktoringowego będziesz w stanie zalogować się za pomocą aplikacji w telefonie. Mobilne rozwiązania docenisz najbardziej w delegacji, w trasie czy… na wakacjach!

W FaktorOne oferujemy naszym Klientom dostęp do aplikacji mobilnej FaktorOne24. Aplikacja ta pozwala nie tylko na bezproblemowe dodawanie faktur do finansowania z każdego miejsca na świecie, ale również dodawanie nowych klientów, sprawdzanie historii współpracy z poszczególnymi kontrahentami i historii ich spłat oraz bieżące monitorowanie dostępnego limitu faktoringowego.

Wiesz już, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy faktoring dla swojej firmy. Pamiętaj o krótkim czasie wypłaty, transparentnych kosztach, pełnej i profesjonalnej obsłudze, produkcie jak najlepiej dopasowanym do potrzeb Twojej firmy i tej odrobinie luksusu, jaką oferuje Ci mobilny charakter usługi. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie te czynniki będziesz miał pewność, że Twój faktoring to superfaktoring!

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.