Czy faktoring jest bezpieczny? Sprawdź jaki rodzaj faktoringu wybrać?

Faktoring to bezpieczna usługa, która opiera się na wystawionych fakturach, zatem na pieniądzach, które Twoja firma już zarobiła, a nie na przyszłych zyskach, etc. Jeśli zatem współpracujesz ze sprawdzonymi Klientami nie musisz obawiać się, że nie zapłacą swoich należności, a Ty będziesz zmuszony zwrócić wypłaconą Ci zaliczkę. Aby zapewnić Ci jeszcze większe bezpieczeństwo, sprawdzamy Twoich kontrahentów, minimalizując tym samym ryzyko ich niewypłacalności.

Faktoring pełny lub niepełny

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem niewypłacalności Klientów, możesz wybrać faktoring pełny, w którym faktor całkowicie przejmuje na siebie ryzyko ich niewypłacalności. Więcej o różnicach między faktoringiem pełnym a niepełnym znajdziesz tu.

wróć do listy faq

Usługi faktoringowe – co możesz zyskać?

  • Pieniądze, które zarobiłeś z tytułu wykonanej usługi, dostarczonych produktów czy skończonego projektu, dostajesz praktycznie od ręki (zazwyczaj w ciągu 24 h). Usługa faktoringu pozwala Ci na dysponowanie środkami od razu i przeznaczenie ich na dowolnie wybrany cel.
  • Faktoring zapewnia płynność i stabilność finansową Twojej firmie. Masz gwarancję bezpieczeństwa, bo w razie problemów z brakiem gotówki na bieżące działania, zawsze możesz sfinansować fakturę i błyskawicznie uzyskać dostęp do zamrożonych w niej pieniędzy.
  • Usługi faktoringowe pozwolą Ci cieszyć się dobrymi relacjami z Klientami, którym możesz teraz wydłużyć terminy płatności. W zamian za to, oni chętniej oferują Ci kolejne zlecenia. W ten sposób zyskujesz przewagę konkurencyjną!
  • Faktoring zapewnia Ci stały dostęp do pieniędzy, dzięki czemu na czas regulujesz własne zobowiązania. Możesz uzyskać większe rabaty u swoich dostawców, zmniejszając tym samym koszty!
  • Twoja firma cieszy się wizerunkiem rzetelnego partnera w biznesie, bo nigdy nie brakuje Ci pieniędzy na wykonanie nietypowych zleceń i uregulowanie należności. Jeśli dbasz o pozytywne relacje ze swoimi partnerami biznesowymi, przeczytaj więcej o tym, jak wykorzystać faktoring w kreowaniu pozytywnego wizerunku marki.
  • Firma faktoringowa (faktor) monitoruje spłatę należności przez Twoich klientów i pomaga Ci w ewentualnej windykacji przeterminowanych należności. Natomiast dzięki dodatkowym 30 lub 60 dniom na spłatę faktury przez Twojego kontrahenta, które otrzymujesz od FaktorOne, nie musisz podejmować nerwowych kroków zbyt szybko. Tym samym możesz maksymalnie długo zachować pozytywne relacje ze swoimi klientami – nawet tymi, którzy mają w zwyczaju płacić po terminie!
  • Faktoring, w odróżnieniu od kredytu obrotowego, nie obniża zdolności kredytowej Twojej firmy
Usługi faktoringowe – co możesz zyskać?

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.