Faktoring kupiecki - jakie korzyści może przynieść Tobie i Twojej firmie!

Faktoring kupiecki zwany także faktoringiem dłużnym lub odwróconym to atrakcyjna forma finansowania zakupów oraz bieżącej działalności firmy, niezależnie od jej wielkości i branży, w której działa. Na jakie dokładnie korzyści możesz liczyć decydując się na to rozwiązanie? Oto one!

Faktoring kupiecki - jakie korzyści może przynieść Tobie i Twojej firmie!

Dlaczego warto wybrać faktoring dłużny? Poznaj jego 7 najważniejszych korzyści

  • Przede wszystkim otrzymujesz możliwość wydłużenia terminu swoich płatności za zakup towarów i usług. W zależności od Twoich potrzeb, faktor wydłuża Ci czas na spłatę zobowiązań.
  • Nie musisz angażować własnych środków od razu – przeznacz je na dowolny cel, a swoje zobowiązania zakupowe reguluj w wygodnym terminie. Nie musisz też zaciągać kredytów lub pożyczek, by zapewnić płynność finansową swojej firmie. Faktoring odwrócony staje się alternatywnym źródłem finansowania jej działalności.
  • Jednocześnie, Twoje zobowiązania są zawsze regulowane na czas. Terminowość spłaty to mocny argument w negocjacjach handlowych – klienci dotrzymujący umówionych terminów, mogą częściej liczyć na atrakcyjniejsze oferty, korzystniejsze rabaty czy promocje od swoich dostawców.
  • Uzyskane rabaty oraz większe możliwości zakupowe (zatowarowanie się przed sezonem, skorzystanie z rabatów) niosą ze sobą możliwość zwiększenia obrotów
  • Twoi Dostawcy nie są angażowani w transakcję, a Ty budujesz wizerunek rzetelnego partnera w biznesie, szybko, sprawnie i na czas regulując swoje zobowiązania
  • Przedstawienie faktoringu zakupowego jako źródła finansowania może także podnieść atrakcyjność kupującego w oczach dostawcy, który nie musi sprawdzać jego kondycji finansowej i ocenę jego wypłacalności. W przypadku faktoringu dłużnego całe ryzyko przechodzi na Kupującego i Faktora. Może to okazać się cenną kartą przetargową w czasie negocjowania nowych umów handlowych.
  • Zyskujesz elastyczność. Wybierając faktoring dłużny masz większą elastyczność jeśli chodzi o dodatkowy okres spłaty Twoich należności. Sam decydujesz, ile dodatkowego czasu potrzebujesz (nawet 60 dni*), licząc od terminu płatności określonego na fakturze.
  • Wykorzystanie faktoringu dłużnego (zobowiązaniowego)  poprawia wskaźnik efektywności: rotację zobowiązań handlowych, poprawia cykl operacyjny i konwersję gotówki, wpływa korzystnie na kapitał pracujący zaangażowany w finansowanie działalności operacyjnej

Faktoring kupiecki to zatem bardzo wygodne i dopasowane do specyficznych potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw źródło finansowania działalności firmy. Bez twardych zabezpieczeń, bez konieczności wiązania się umowami okołokredytowymi, bez historii obrotów, bez stresu i straconych okazji na korzystne zakupy. To sprawne zarządzanie procesami zakupowymi firmy, z którego warto skorzystać.

Zainteresowany? Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Jeśli chcesz poznać szczegóły naszych rozwiązań, wypełnij formularz. Nasz Doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.